Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Historia dzielnicy Mały Kack

Mały Kack graniczy z następującymi dzielnicami Gdyni: Witominem, Redłowem, Działkami Leśnymi, małym fragmentem Wzgórza Św. Maksymiliana, Redłowem, Orłowem, Karwinami, Wielkim Kackiem, a nawet z Sopotem.

Pomimo tak dużej przestrzeni, zabudowa Małego Kacka jest mało zróżnicowana. Znajdują się tam głównie domy jednorodzinne oraz ogródki działkowe. W ostatnim czasie przybywa także niskich, kameralnych osiedli budowanych przez deweloperów. W północnej części dzielnicy istnieje kilka obiektów biurowych oraz magazynowych.

Na terenie Małego Kacka znajduje się również jeden z najważniejszych obiektów sportowych Gdyni - stadion miejski, na którym rozgrywane są mecze Arki Gdynia.

Połączenie komunikacyjne z innymi dzielnicami jest bardzo dobre. Kursuje wiele linii autobusowych oraz kilka trolejbusowych. Dojazd własnym samochodem do al. Zwycięstwa lub tzw. Trasy Różowej również nie sprawia większych kłopotów. W godzinach szczytu można jednak utknąć w niewielkim korku w dolnym odcinku ul. Wielkopolskiej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Mapa dzielnicy Mały Kack

 

Kościoły w dzielnicy Mały Kack

Komisariat Policji

Rada dzielnicy

Rada Dzielnicy Mały Kack

81-506 Gdynia, Halicka 8

tel. 58 664-62-70

Dom Kultury