Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

W Małym Kacku trzeba będzie zwolnić

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia rozszerzy strefę Tempo 30

Strefa Tempo 30 na Małym Kacku ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na dzielnicowych ulicach. Na zdjęciu skrzyżowanie Łowickiej i Wielkopolskiej, krótko po zamontowaniu świateł.
Strefa Tempo 30 na Małym Kacku ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na dzielnicowych ulicach. Na zdjęciu skrzyżowanie Łowickiej i Wielkopolskiej, krótko po zamontowaniu świateł. fot. galeria Trojmiasto.pl

Wprowadzenie strefy Tempo 30 ma uspokoić ruch w "dolnej" części Małego Kacka, pomiędzy ulicami Łowicką i Łęczycką zobacz na mapie Gdyni. Kierowcy powinni zacząć zwalniać w tym rejonie od piątku.Zwalniasz, gdy wjeżdżasz do strefy Tempo 30?

tak, zawsze 42%
tak, ale tylko w nieznanych miejscach 19%
nie, jadę stałą prędkością 39%
zakończona Łącznie głosów: 635
O planowanej nowej organizacji ruchu w Małym Kacku informowaliśmy w kwietniu. Kilka tygodni wcześniej radni dzielnicy przedstawili swoje postulaty na spotkaniu z przedstawicielami Zarządu Dróg i Zieleni.

Dla bezpieczeństwa pieszych

Najważniejszą z podnoszonych kwestii było unormowanie sytuacji przejazdu w okolicy ul. Łowickiej. Wśród najważniejszych argumentów podawano, że co prawda w ciągu dnia po dzielnicy jeździ niewiele samochodów, ale sytuacja zmienia się w godzinach szczytu.

Oprócz mieszkańców dzielnicy na ulicach pojawiają się wówczas kierowcy jadący z Redłowa i skracający sobie drogę w kierunku Wielkopolskiej zobacz na mapie Gdyni. Podróż ulicami Halicką zobacz na mapie Gdyni, Łowicką zobacz na mapie GdyniSandomierską zobacz na mapie Gdyni jest alternatywą dla zakorkowanych przejazdów przez ul. Lotników lub al. Zwycięstwa.

Zbyt szybko jeżdżących kierowców spowalniają już od jakiegoś czasu kolejne progi montowane na ulicach w dzielnicy. Niedawno zakończyła się budowa jednego z takich elementów - wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Halickiej, na wysokości ul. Jana Bernarda Szlagi zobacz na mapie Gdyni.

Część zmian już wprowadzonych

Dodatkowo na ul. Bielskiej zobacz na mapie Gdyni wprowadzono jeden kierunek ruchu od ul. Sandomierskiej do ul. Łowickiej.

Sporo działo się także w "górnej" części dzielnicy przy ul. Łużyckiej, gdzie po remoncie nawierzchni uporządkowano sytuację parkingową, wyznaczając dodatkowe miejsca na jezdni.

Strefa Tempo 30 początkiem

Decyzja o wprowadzeniu strefy Tempo 30 na obszarze pomiędzy ulicami: Łowicką i Łęczycką pojawiła się na początku września. Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od piątku.

- Zmiany dotyczą ulic: Olkuskiej, Częstochowskiej, Lipnowskiej, Piotrkowskiej, Radomskiej, Łęczyckiej, Kaliskiej, Wieluńskiej, Sieradzkiej, Płockiej i Sochaczewskiej - tłumaczą urzędnicy Zarządu Dróg i Zieleni.
Radni dzielnicy wskazują, że niewykluczone, że w niedługim czasie nastąpią kolejne zmiany.

- Myślimy o tym, by wprowadzić jeden kierunek ruchu na ul. Wieluńskiej, zgodny z trasą przejazdu autobusu 252 - opowiada Sławomir Bigott, zastępca przewodniczącego rady dzielnicy Mały Kack.
W planach jest też przeniesienie przystanku na Wielkopolskiej i ustawienie go na wysokości ul. Racławickiej zobacz na mapie Gdyni.

- Zostanie przeniesiony bliżej ulicy Racławickiej, gdzie powstanie drugie przejście dla pieszych, ale dopiero podczas zapowiadanej budowy Węzła Karwiny - tłumaczy Sebastian Jędrzejewski, radny miasta.

Mały Kack i Karwiny z lotu ptaka. Film z 2013 roku

Opinie (127) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Mały Kack