Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

stat

Parkingi nowe, ale nieuporządkowane

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Podrzucił w nocy na parking wrak spalonego auta

Bywa, że wokół parkingów zalegają śmieci.
Bywa, że wokół parkingów zalegają śmieci. fot. galeria Trojmiasto.pl

O zwrócenie uwagi na to, jak wykorzystywane są parkingi przy ul. Spokojnej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni apeluje pan Jacek. - Nowy parking na wjeździe nie ma roku, a jest cały w smarach, z kolei przy cmentarzu trwają co jakiś czas dziwne naprawy samochodów - wskazuje.AKTUALIZACJA, środa, godz. 12:22
Po publikacji artykułu z redakcją skontaktował się pan Sebastian, właściciel kilku aut korzystających z tego parkingu. Poniżej publikujemy jego stanowisko.

- VW T3 nie są wrakami, są regularnie przestawiane przeze mnie, są samochodami zabytkowymi, sprawnymi i zarazem użytkowymi. Artykuł ten jest szkodliwy wizerunkowo ponieważ wskazuje na moje auto [zdjęcie zostało inaczej skadrowane, dlatego obecnie już nie widać pojazdu - red] oraz worek ze śmieciami i określa to mianem "śmieci i wraki". Przy okazji wspomnę że majsterkowanie przy samochodzie w naszym kraju nie jest zabronione. Zwracając uwagę na zakłócanie ciszy przy cmentarzu, chcę przypomnieć że w tym roku będzie realizowana w ramach budżetu obywatelskiego budowa boiska - przy samym cmentarzu.

Czy widujesz wraki na parkingu, na którym zostawiasz samochód?

tak, regularnie 44%
zdarza się raz na jakiś czas 37%
raczej nie, a jeśli tak, to szybko znikają 6%
nie, nie zauważam takich pojazdów 13%
zakończona Łącznie głosów: 672
Problem zalegających wraków i starych aut na parkingach w Trójmieście wraca regularnie. Zdarza się, że samochody zalegają nawet na parkingach centrów handlowych. Taki przypadek opisywaliśmy w kwietniu, gdzie na miejscu postojowym na parkingu Kauflandu w Gdyni stał porozbijany i niezabezpieczony porzucony samochód, którego nikt nie kwapił się usunąć.

Czytaj też: Wrak zalega na parkingu, bo sklep nie chce go usunąć

W ostatnich tygodniach napisał do nas pan Jacek, wskazując, że na bocznych parkingach też nie jest lepiej. Oto jego relacja z ul. Spokojnej w Gdyni.

Czy ktoś wreszcie mógłby zrobić porządek z samochodami stojącymi na parkingach przy ul. Spokojnej? Widać, że w większości staje tam szrot, z którego cieknie olej i inne płyny.

Parking zaraz za wjazdem z ul. Wielkopolskiej ma około roku, a jest tak zanieczyszczony, jakby ktoś organizował tu sobie złomowisko. Może czas najwyższy, żeby służby pojechały na miejsce co jakiś czas i sprawdziły, czy wszystko jest z autami w porządku.

Parking przy ul. Spokojnej jest pełen plam po smarach i płynach eksploatacyjnych. Zdaniem naszego czytelnika stacjonują tu samochody dopiero przeznaczone do remontu.
Parking przy ul. Spokojnej jest pełen plam po smarach i płynach eksploatacyjnych. Zdaniem naszego czytelnika stacjonują tu samochody dopiero przeznaczone do remontu. fot. galeria Trojmiasto.pl
Nie lepiej jest na parkingu przy cmentarzu. Oddany kilka lat temu do użytku jest miejscem, gdzie notorycznie ktoś urządza sobie warsztat pod chmurką, puszcza głośno muzykę, kolekcjonując graty bez szyb. Rozumiem pasję do naprawiania i odnawiania aut, ale można to robić na swoim zamkniętym terenie, a nie publicznym parkingu.

Ciekawe, czy ta osoba zdaje sobie sprawę, że obok jest cmentarz, więc miejsce wymaga minimum powagi, a nie głośnej muzyki i totalnego rozgardiaszu. Do tego dochodzi bałagan wokół śmietników. Mam nadzieję, że służby także przyjrzą się temu miejscu. W końcu to parking dla odwiedzających groby bliskich, a nie miejsce napraw samochodów w mocno dyskusyjnym stanie.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (118) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Mały Kack

  • Ulica Krośnieńska, gdzie powstać ma inwestycja...

   5 odpowiedzi
  • Complement powstaje w rozbudowanej w ostatnich...

   3 odpowiedzi
  • Altoria Apartamenty to inwestycja zlokalizowana...

   37 odpowiedzi
  • Kiedy będzie otwarcie Biedronki w Gdyni Mały...

   1 odpowiedzi
  • Inwestycja powstaje w dzielnicy Mały Kack,...

   5 odpowiedzi
  • Wiem, że ocena wysoka, ale w naszym wypadku...

   1 odpowiedzi
  • Budynek powstaje w sąsiedztwie dzielnic Orłowo...

  • Zachowanie Inpro w sytuacji kilkumiesięcznego...

   2 odpowiedzi