Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

stat

Gdynia: rusza przebudowa ul. Stryjskiej

Przebudowa ruszy w poniedziałek i potrwa około miesiąca.
Przebudowa ruszy w poniedziałek i potrwa około miesiąca. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W poniedziałek drogowcy z firmy MTM pojawią się na ul. Stryjskiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni i rozpoczną wyznaczanie pasów dla rowerów. Urzędnicy zapewniają, że utrudnień dla kierowców tym razem nie będzie, ale na problemy mogą natknąć się piesi.Czy po przebudowie ul. Stryjskiej rowerzyści będą mogli czuć się bezpieczniej?

tak, rowerzyści otrzymają miejsce do jazdy, a kierowcy będą mogli ich spokojnie omijać 38%
to zależy od tego, jak będą zachowywali się uczestnicy ruchu 31%
nie, zagrożenie wzrośnie, a kierowcy będą wjeżdżali na pas dla rowerów 31%
zakończona Łącznie głosów: 385
Wyznaczenie pasów dla cyklistów na wiadukcie w ciągu ulicy Stryjskiej to jeden ze zwycięskich projektów pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Redłowie. Ma ułatwić bezpieczną jazdę chcącym dostać się do al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni.

Do tej pory rowerzyści chcący pozostać w zgodzie z przepisami powinni wjeżdżać na ulicę. W wielu jednak zwyciężał strach. Próbowali przedostać się wąskim chodnikiem, przeszkadzając pieszym wychodzącym lub zmierzającym do kolejki SKM.

Inwestycja początkowo miała być gotowa do końca 2014 roku. Tuż po rozstrzygnięciu okazało się, że pomysł wymaga bardziej szczegółowych analiz, uzgodnień i dodatkowego projektowania. Zdecydowano ostatecznie o powiązaniu istniejącej drogi rowerowej przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zobacz na mapie Gdyni ze skrzyżowaniem z ul. Stryjską, a kwota z 39 tys. zł planowanych w projekcie BO wzrosła do 274,5 tys. zł. Tyle miasto zapłaci firmie MTM za wykonanie wszystkich prac budowlanych. Do tego trzeba doliczyć 13 tys. zł, które trzeba było zapłacić projektantowi.

Oprócz pasów na jezdni pojawi się m.in. nowe oznakowanie i sygnalizatory dla cyklistów. Wymieniona zostanie także nawierzchnia ramp do przejść dla pieszych na płyty z wypustkami.

Czytaj też: Jesienią łatwiejsza jazda rowerem w okolicach SKM Redłowo

- Dzięki temu unikniemy powstania kilkunastometrowej, irytującej przerwy w ciągłości trasy. W trakcie kilkumiesięcznych konsultacji, jedynie Komendant Miejski Policji w Gdyni wyrażał swoje negatywne stanowisko dla projektu. W jego opinii rozwiązanie to "wpłynie negatywnie na płynność i przepustowość ruchu". Śmiertelnym zagrożeniem miały też być istniejące przystanki autobusowe nieopodal SKM Redłowo - tłumaczy Jakub Furkal, pomysłodawca utworzenia pasów rowerowych na ul. Stryjskiej.
Według zapewnień urzędników prace nie powinny wpłynąć na płynność ruchu samochodowego na wiadukcie, bowiem będą prowadzone w głównej mierze na chodnikach.

- Jedyną uciążliwością dla zmotoryzowanych może być czas, gdy będą malowane pasy na jezdni, ale to nie powinno zająć długiego czasu. Na utrudnienia powinni przygotować za to piesi, którzy będą musieli przystosować się do nowej organizacji ruchu - wyjaśnia Rafał Studziński z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Zgodnie z umową prace mają zakończyć się 4 listopada.

Opinie (122) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Mały Kack

  • Ulica Krośnieńska, gdzie powstać ma inwestycja...

   5 odpowiedzi
  • Complement powstaje w rozbudowanej w ostatnich...

   3 odpowiedzi
  • Altoria Apartamenty to inwestycja zlokalizowana...

   37 odpowiedzi
  • Kiedy będzie otwarcie Biedronki w Gdyni Mały...

   1 odpowiedzi
  • Inwestycja powstaje w dzielnicy Mały Kack,...

   5 odpowiedzi
  • Wiem, że ocena wysoka, ale w naszym wypadku...

   1 odpowiedzi
  • Budynek powstaje w sąsiedztwie dzielnic Orłowo...

  • Zachowanie Inpro w sytuacji kilkumiesięcznego...

   2 odpowiedzi