Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

stat

Gdynia: rozbiórka dawnej siedziby Centrum Kultury

Najnowszy artukuł na ten temat

Mały Kack: krok do budowy biblioteki i centrum sąsiedzkiego obok szkoły

Do końca tygodnia ma potrwać rozbiórka budynku przy ul. Łowickiej zobacz na mapie Gdyni w Małym Kacku, gdzie do niedawna zlokalizowane było Centrum Kultury w Gdyni. W przyszłości jedną część wolnego terenu zajmie okoliczna szkoła, a na drugiej powstanie m.in. nowa biblioteka.Uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w twojej dzielnicy?

tak, często 14%
tak, ale sporadycznie 29%
nie, praktycznie nigdy 57%
zakończona Łącznie głosów: 537
 1. Budynek przy ul. Łowickiej 51 w Małym Kacku jest doskonale znany mieszkańcom dzielnicy.
 2. Początkowo czas spędzały tu głównie osoby dzierżawiące ogródki działkowe.
 3. Odbywały się zebrania oraz różnego rodzaju działalność kulturalna.
 4. Przez kilkanaście lat istniało tu kino "Jagienka", a następnie Dom Kultury, wykorzystywany głównie przez mieszkańców Małego Kacka.
 5. W 2004 roku władze Gdyni zmieniły profil działalności, a także nazwę na Centrum Kultury.
 6. Organizacja ta stała się współodpowiedzialna za większość wydarzeń kulturalnych w całej Gdyni.
 7. W czerwcu 2018 roku odbył się tam ostatni spektakl teatralny.
 8. Obecnie Gdyńskie Centrum Kultury mieście się w Konsulacie Kultury - dawnym budynku Marynarza Szwedzkiego przy ul. Jana z Kolna, który został przystosowany do nowych potrzeb.


Konsulat Kultury w Gdyni: otwarcieWielu mieszkańców zaczęło pytać, co stanie się z opuszczonym budynkiem w Małym Kacku. Były plany, by ponownie, w większej przestrzeni, pojawiła się tam zamknięta w 2017 roku filia biblioteki, która przestała funkcjonować z powodu pękających ścian.

Rozbiórka byłej siedziby CK GdyniaOstatecznie władze miasta zdecydowały o rozbiórce budynku. Przetarg na prace rozbiórkowe ogłoszono jesienią. Według przyjętych kryteriów w 60 procentach o wyborze miała decydować cena, a w 40 procentach termin realizacji.

Wygrała go firma Taurus Michał Kaczmarski z Gdańska, oferując cenę 67,5 tys. zł i dwutygodniowy termin realizacji. Umowy jednak nie podpisano, bo - jak informują urzędnicy - wybrany wykonawca wycofał się z realizacji zamówienia.

Rozbiórką zajmuje się firma VMG Polska z Warszawy, która za dwutygodniowe prace żądała prawie dwukrotnie wyższej kwoty - prawie 116,5 tys. zł. Była to kolejna oferta w przetargu.

Kalendarz imprez- Prace potrwają do końca tego tygodnia. W przyszłym tygodniu przewidujemy ewentualnie jakieś drobne roboty, takie jak usunięcie gruzu i elementów dachu - mówi Izabela Erecińska, dyrektor Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.

Gdyńska Szkoła Amerykańska zajmie część terenuPo zakończeniu rozbiórki ma przyjść czas na zaadaptowanie terenu. Częściowo zajmie go w formie dzierżawy funkcjonująca po sąsiedzku Gdyńska Szkoła Amerykańska zobacz na mapie Gdyni, która - w związku z reformą edukacji - potrzebuje nowych pomieszczeń dla uczniów.

Umowa została podpisana, a warunkiem jej realizacji jest powstanie budynku oświatowego. Trwa przygotowanie dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy.

- Powstanie tam nowy budynek, w którym znajdzie się sala gimnastyczna i dodatkowe sale lekcyjne - informuje radny Sebastian Jędrzejewski, z Samorządności Wojciecha Szczurka.
Drugą część terenu ma zająć budynek miejski, w którym planowana jest zupełnie nowa filia biblioteki - w formie mini-mediateki. Znajdzie się tam również prawdopodobnie siedziba rady dzielnicy i klub seniora.

Mały Kack: miejsca parkingowe dla rodziców?- W planach jest powstanie zatoki kiss and ride z miejscami postojowymi, dzięki której rodzice nie zastawialiby okolicznych ulic w dzielnicy, co bywa obecnie kłopotliwe dla mieszkańców - opowiada Sebastian Jędrzejewski.


Prace przy obydwu inwestycjach prawdopodobnie będą trwać równolegle, ale ich termin nie jest jeszcze ustalony.

Opinie (129) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Mały Kack

  • Ulica Krośnieńska, gdzie powstać ma inwestycja...

   5 odpowiedzi
  • Complement powstaje w rozbudowanej w ostatnich...

   3 odpowiedzi
  • Altoria Apartamenty to inwestycja zlokalizowana...

   37 odpowiedzi
  • Kiedy będzie otwarcie Biedronki w Gdyni Mały...

   1 odpowiedzi
  • Inwestycja powstaje w dzielnicy Mały Kack,...

   5 odpowiedzi
  • Wiem, że ocena wysoka, ale w naszym wypadku...

   1 odpowiedzi
  • Budynek powstaje w sąsiedztwie dzielnic Orłowo...

  • Zachowanie Inpro w sytuacji kilkumiesięcznego...

   2 odpowiedzi