Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

stat

Gdynia posprząta przed przetargiem

interwencja trojmiasto.pl
Pośród zadbanych jednorodzinnych domów w Małym Kacku stoi zdewastowana i zaśmiecona rudera. Właścicielem działki jest... Urząd Miasta.
Pośród zadbanych jednorodzinnych domów w Małym Kacku stoi zdewastowana i zaśmiecona rudera. Właścicielem działki jest... Urząd Miasta. fot. trojmiasto.pl

- Na działce przy ul. Gedymina walają się śmieci, a dom się rozpada - alarmuje nasz czytelnik, pan Andrzej Kowalski z Orłowa. Okazuje się, że gdyńscy urzędnicy chcą sprzedać posesję, dlatego nie "inwestują" w wyburzenie zabudowańNiszczejący dom przy ul. Gedymina 43 zobacz na mapie Gdyni stoi, a raczej chyli się ku upadkowi od niemal 10 lat. Wokół walają się śmieci, załatwiają się psy.

- Co się dało wynieść, rozkradli złomiarze. Reszta została zdewastowana przez bezdomnych i pijaczków. Całość wygląda tragicznie: wokół pełno brudu, a śmierdzi na kilkadziesiąt metrów - denerwuje się Andrzej Kowalski.

Okazuje się, że właścicielem, który zaniedbuje nieruchomość jest... miasto Gdynia. Gminna działka jest przygotowywana do przetargu. Ale tylko od strony formalnej.

- Mamy tam niemały kłopot, bo dom na sąsiedniej nieruchomości został nielegalnie rozbudowany i zajmuje część tej działki. Moglibyśmy rozebrać część samowoli budowlanej, ale mieszka w niej kobieta, której musielibyśmy zapewnić mieszkanie zastępcze. A tych w Gdyni, jak zresztą wszędzie, wciąż brakuje - przyznaje Tomasz Banel, naczelnik wydziału polityki gospodarczej i nieruchomości UM Gdynia.

Nie oznacza to jednak, że nieruchomość nadal będzie straszyć okolicznych mieszkańców. Teren zajęty przez samowolę zostanie wcielony w granice działki ją zajmującej. Można to zrobić, bo ona też jest własnością gminy. Ale budynek nie zostanie rozebrany.

- Nigdy nie robimy tego przed sprzedażą. To tylko niepotrzebne koszty, a żeby wyburzyć dom musimy zrobić projekt, rozpisać przetarg itd. Osoba prywatna zrobi to o wiele szybciej i nie wyda na to pieniędzy publicznych. Zapewniam jednak, że zobliguję Zarząd Dróg i Zieleni do jak najszybszego uprzątnięcia tego miejsca i dbania, by do czasu rozstrzygnięcia przetargu miasto nie musiało się go wstydzić - obiecuje Tomasz Banel.

Opinie (61) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Mały Kack

  • Ulica Krośnieńska, gdzie powstać ma inwestycja...

   5 odpowiedzi
  • Complement powstaje w rozbudowanej w ostatnich...

   3 odpowiedzi
  • Altoria Apartamenty to inwestycja zlokalizowana...

   37 odpowiedzi
  • Kiedy będzie otwarcie Biedronki w Gdyni Mały...

   1 odpowiedzi
  • Inwestycja powstaje w dzielnicy Mały Kack,...

   5 odpowiedzi
  • Wiem, że ocena wysoka, ale w naszym wypadku...

   1 odpowiedzi
  • Budynek powstaje w sąsiedztwie dzielnic Orłowo...

  • Zachowanie Inpro w sytuacji kilkumiesięcznego...

   2 odpowiedzi