Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

Gdynia: Remont chodników i nawierzchni ul. Łużyckiej

Remont chodników po lewej stronie ulicy rozpoczął się kilka dni temu.
Remont chodników po lewej stronie ulicy rozpoczął się kilka dni temu. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Do pierwszych dni września potrwają prace drogowe na ul. Łużyckiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Oprócz częściowej modernizacji chodników i utwardzenia miejsc parkingowych, planowane jest utworzenie na części ulicy równoległych miejsc postojowych.Czy remont ul. Łużyckiej był konieczny?

zdecydowanie, ta ulica wymagała naprawy 44%
tak, ale dziwić może, że miasto w przypadku tej ulicy tak szybko reaguje 22%
nie, była niedawno remontowana, jest wiele innych ulic wymagających naprawy 34%
zakończona Łącznie głosów: 587
Prowadzona modernizacja ma być ostatnim etapem polepszania stanu zyskującej na znaczeniu ulicy. Kilka lat temu była znana przede wszystkim mieszkańcom Redłowa i Małego Kacka oraz niektórym kierowcom. Zmieniło się to, gdy zaczęły powstawać kolejne inwestycje biurowe. Obecnie to zaplecze biurowe Gdyni.

Były remonty, ale miasto dalej inwestuje

Wraz z powstawaniem kolejnych budynków, na ul. Łużyckiej pojawia się coraz więcej pracowników pobliskich firm. Część korzysta z Szybkiej Kolei Miejskiej, niektórzy z pewnością będą podróżowali PKM, gdy tylko zostanie oddany do użytku przystanek obok stadionu. Wielu nadal przyjeżdża jednak samochodem.

W ostatnich miesiącach udało się częściowo poprawić nawierzchnię, a wcześniej wykonać drogę rowerową oraz wyremontować chodniki. Zdecydowano się na tym nie poprzestawać, stąd letnie prace budowlane prowadzone przez jedynego oferenta w ogłoszonym przetargu - firmę MTM. Ich koszt to blisko 900 tys. zł.

Czytaj też: Poranna walka o miejsca parkingowe przy biurowcach

W ramach remontu na części zostaną wymienione chodniki po lewej stronie ulicy - w kierunku ronda przy ul. Sportowej. Na jezdni pojawi się nowa nawierzchnia bitumiczna.

Przy okazji utwardzane będą także zatoki parkingowe.
Przy okazji utwardzane będą także zatoki parkingowe. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Miasto chce zadbać ponadto o kanalizację deszczową oraz oznakowanie poziome jezdni i trawniki. W utwardzanych zatokach parkingowych pojawi się kostka bitumiczna.

- Tego lata chcemy zakończyć rozpoczętą kilka lat temu modernizację tej ulicy. W najbliższym czasie planujemy remonty chodników także w innych miejscach - mówi Andrzej Ryński, zastępca dyrektora ZDiZ w Gdyni.
Równoległe miejsca, żeby nie parkowano nielegalnie

Do rozwiązania pozostaje problem nielegalnego parkowania przy ulicy. Pisaliśmy o nim w zeszłym roku. Jako że miejsca za szlabanami przy ulicy są w większości płatne, to kierowcy zaczęli szukać innych opcji - często nielegalnych. Mimo regularnej obecności strażników miejskich i słupków, wciąż wielu stara się zostawić auto, nie płacąc za postój.

Szansą dla części parkujących będą miejsca równoległe na części ulicy po prawej stronie w kierunku ronda przy Sportowej. By to zrobić, konieczne będzie przesunięcie środkowej linii, ale jak twierdzą urzędnicy, na ulicy jest na tyle szeroko, że nie będzie to problemem.

Prace potrwają do pierwszych dni września i nie powinny wywołać większych utrudnień w ruchu.

Opinie (92) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Mały Kack