Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

stat

Deweloperzy budują przy PKM

Merano Park firmy Ekolan składać się będzie z ośmiu budynków, a każdy z nich z 4 do 7 segmentów.
Merano Park firmy Ekolan składać się będzie z ośmiu budynków, a każdy z nich z 4 do 7 segmentów. mat. prasowe

Przystanek PKM Karwiny, mimo że powstanie dopiero za rok, już teraz działa na deweloperów jak magnes. W realizacji są trzy osiedla w jego sąsiedztwie, a budowa dwóch kolejnych ruszy w przyszłym roku. Co to za inwestycje, kiedy będą gotowe i jaka jest oferta?Niedawno pisaliśmy o tym, że rejon na styku trzech gdyńskich dzielnic zmieni się nie do poznania w ciągu kilku lat. Wszystko za sprawą nowego przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zobacz na mapie Gdańska (ma być gotowy za rok) oraz węzła przesiadkowego, który zmieni sposób poruszania się po okolicy.

W te zmiany wpisują się także deweloperzy ze swoimi inwestycjami, obudowując niemal z każdej strony teren wokół przystanku. Obecnie w realizacji są trzy osiedla, a dwa kolejne czekają na pozwolenie na budowę.

Najnowszą propozycją w tym rejonie jest Merano Park firmy Ekolan. W ramach inwestycji na działce o powierzchni 23,8 tys. m kw. przy ul. Parkowej zobacz na mapie Gdańska powstanie 8 dwukondygnacyjnych budynków. Każdy będzie składał się z 4 do 7 segmentów o powierzchni od 115 do 150 metrów kwadratowych.

Kupując mieszkanie kierujesz się bliskim dostępem do komunikacji?

tak, to dla mnie jedno z najważniejszych kryteriów 76%
nie zwracam na to uwagi 12%
nie, lokalizacja ustępuje cenie 12%
zakończona Łącznie głosów: 410
Na parterze zaplanowano salon z kominkiem oraz aneks kuchenny. Z części dziennej będzie można wyjść do prywatnego ogródka. Na piętrze znajdą się trzy sypialnie, łazienka, pralnia i szafa garderobiana. Do każdego segmentu przynależeć będzie garaż na dwa samochody plus rowery.

- Budowa Merano Park rozpoczęła się pod koniec sierpnia. W pierwszym etapie powstają cztery budynki z 25 segmentami. Termin zakończenia prac przypada na III kwartał 2016 roku - informuje Alina Wabnic-Kamińska, pełnomocnik zarządu Ekolanu ds. marketingu.
To oznacza, że pierwsi mieszkańcy zaczną sprowadzać się tam mniej więcej w tym czasie, kiedy uruchamiany będzie przystanek PKM Karwiny. Czy wizja regularnych połączeń kolejowych miała wpływ na decyzje inwestycyjne (Ekolan kupił działkę od miasta w grudniu 2013)?

- Pod względem dostępności do komunikacji ta lokalizacja jest bardzo dobra nawet bez PKM-ki - przekonuje Wabnic-Kamińska. - Oczywiście jej pojawienie się będzie dodatkowym atutem.
Sprzedaż mieszkań w Merano Parku ruszyła w październiku. Deweloper przyznaje, że cieszą się one dużym zainteresowaniem. Nie chce jednak zdradzać cen.

Z pierwszego etapu osiedla Bernadowo Park sprzedana została ponad połowa ze 197 mieszkań.
Z pierwszego etapu osiedla Bernadowo Park sprzedana została ponad połowa ze 197 mieszkań. mat. prasowe
Po sąsiedzku, przy ul. Leśnej zobacz na mapie Gdańska, swoją inwestycję mieszkaniową realizuje ogólnopolski deweloper - firma J.W. Construction. Budowa osiedla Bernadowo Park ruszyła wiosną. Pierwszy etap składał się będzie z 10 czterokondygnacyjnych budynków ze spadzistymi dachami. We wnętrzach znajdzie się 197 mieszkań o metrażach od 33 do ponad 120 m kw. W tym samym czasie powstanie też boisko, plac zabaw oraz zewnętrzna siłownia.

Budowa potrwa do końca września przyszłego roku, a mieszkańcy zaczną się wprowadzać w IV kwartale.

- W sprzedaży pozostało 48 proc. mieszkań - informuje Marlena Grzelak, specjalista ds. sprzedaży J.W. Construction. - Ceny wahają się między 5,5 tys. a 8 tys. zł za metr.
Czy obecność PKM ma znaczenie dla klientów?

- Na pewno - nie ma wątpliwości Grzelak. - Część z nich pyta o tę inwestycję, inni ją znają, a jeszcze inni są zaskoczeni tym, że PKM powstanie.
Deweloper Polnord wprowadził właśnie do sprzedaży kolejne mieszkania Bramy Sopockiej.
Deweloper Polnord wprowadził właśnie do sprzedaży kolejne mieszkania Bramy Sopockiej. mat. prasowe
W tym tygodniu Polnord rozpoczął sprzedaż II i III etapu inwestycji Brama Sopocka. Obejmą one budowę 42 apartamentów w metrażach od 60 do 101 m kw. Termin oddania do użytku zaplanowano na luty 2017 roku. Ceny zaczynają się już od 6925 zł za metr kwadratowy.
Niedawno zakończyła się realizacja pierwszego etapu inwestycji, która powstaje przy ul. Sopockiej zobacz na mapie Gdańska, na granicy dwóch miast. W jej ramach powstało 9 nowoczesnych dwupiętrowych budynków z 54 mieszkaniami.

Azymut to nowa inwestycja Inpro. Jej budowa rozpocznie się w przyszłym roku.
Azymut to nowa inwestycja Inpro. Jej budowa rozpocznie się w przyszłym roku. mat. prasowe
Swoją inwestycję przy PKM planuje także Inpro. Deweloper jest w przededniu rozpoczęcia budowy osiedla, które powstanie na wzniesieniu między ul. Strzelców a Wielkopolską zobacz na mapie Gdańska.
W ramach inwestycji Azymut powstanie prawie 200 mieszkań zlokalizowanych w siedmiu budynkach o zróżnicowanej wielkości.

Deweloper jest obecnie w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Realizacja ma się rozpocząć w I kwartale przyszłego roku i trwać do końca 2017. Już teraz można wstępnie rezerwować mieszkania, a sprzedaż ruszy wraz z początkiem robót. Ceny metra wahać się będą między 6 a 7 tys. zł.

Deweloper nabył działkę w zeszłym roku. Czy wpływ na taką decyzję miały informacje o budowie przystanku PKM Karwiny?

- To na pewno jest dodatkowy atut, ale nie powód zakupu gruntu - przekonuje Rafał Zdebski, pełnomocnik zarządu firmy Inpro. - Ta lokalizacja i tak jest dobrze skomunikowana.
Budowa Osiedla Vida Verde ma się rozpocząć w 2016 roku i trwać maksymalnie dwa lata.
Budowa Osiedla Vida Verde ma się rozpocząć w 2016 roku i trwać maksymalnie dwa lata. mat. prasowe
Na pozwolenie na budowę czeka również spółka Willage, która zamierza postawić siedem czterokondygnacyjnych budynków z 42 apartamentami o powierzchni od 52 do 156 m kw. Budowa osiedla Vida Verde ma się rozpocząć na początku przyszłego roku i potrwa maksymalnie dwa lata.

Opinie (96)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Mały Kack

  • Ulica Krośnieńska, gdzie powstać ma inwestycja...

   5 odpowiedzi
  • Complement powstaje w rozbudowanej w ostatnich...

   3 odpowiedzi
  • Altoria Apartamenty to inwestycja zlokalizowana...

   37 odpowiedzi
  • Kiedy będzie otwarcie Biedronki w Gdyni Mały...

   1 odpowiedzi
  • Inwestycja powstaje w dzielnicy Mały Kack,...

   5 odpowiedzi
  • Wiem, że ocena wysoka, ale w naszym wypadku...

   1 odpowiedzi
  • Budynek powstaje w sąsiedztwie dzielnic Orłowo...

  • Zachowanie Inpro w sytuacji kilkumiesięcznego...

   2 odpowiedzi