Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

stat

Budowlane nowości w Małym Kacku

Na pierwszym planie reklama Hossy z nieaktualną już wizualizacją projektu, w oddali powstające osiedle Ekolanu - Apartamenty na Polanie.
Na pierwszym planie reklama Hossy z nieaktualną już wizualizacją projektu, w oddali powstające osiedle Ekolanu - Apartamenty na Polanie. fot. Krzysztof Koprowski/trojmiasto.pl

Koniec jednej z ulic w Małym Kacku już od kilku miesięcy jest placem budowy. Pod lasem powstaje osiedle Apartamenty na Polanie: pierwszy etap jest już niemal zakończony, a deweloper - firma Ekolan - już zapowiedziała rozpoczęcie kolejnego. Nieopodal ruszy budowa mieszkań innego dewelopera - Hossy.Apartamenty Altoria to trzy trzypiętrowe budynki.
Apartamenty Altoria to trzy trzypiętrowe budynki. mat. inwestora
Był szczyt budowlanego boomu, gdy Ekolan zaczynał budowę Apartamentów Na Polanie, tuż obok rozpoczęcie swojej inwestycji zapowiadała Hossa. Ulica Żniwna miała już niebawem zmienić się w plac budowy, a w ciągu kilku lat miało przybyć jej wiele nowych budynków. By uniknąć chaosu w numeracji domów spory odcinek ulicy przemianowano więc na ul. Strzelców.

Budowa osiedla Apartamenty na Polanie była zapowiadana jako inwestycja realizowana etapami. Ponieważ budowa przypadła na czas dekoniunktury na rynku nieruchomości, budynki, które powstaną w ramach drugiego etapu, będą nieco mniejsze. Każdy będzie posiadać tylko jedną klatkę (realizowane budynki mają po dwie klatki), będzie więcej mieszkań narożnych, czyli lepiej doświetlonych. Również metraże będą bardziej zróżnicowane. Zamiast dużych, przestronnych mieszkań, powstaną mniejsze, bardziej dostosowane do dzisiejszych potrzeb rynkowych.

- Pracujemy jeszcze nad wyglądem zewnętrznym nowych budynków. Ze względu na mniejszą ilość klatek, drugi etap zostanie powiększony o jeszcze jeden budynek. Rozpoczęcie prac planujemy na przełomie 2009 i 2010 roku, zaś pierwszy budynek II etapu powinien być gotowy 12 miesięcy później - informuje Julia Łaszkiewicz, pełnomocnik zarządu firmy Ekolan.

W drugim etapie powstaną mieszkania o powierzchniach od 44 do 109 m kw., w cenach od 280 tys. do 880 tys. zł. W cenę wliczono już miejsce w hali garażowej.

Wkrótce powinny ruszyć prace budowlane na nieodległej działce, należącej do firmy deweloperskiej Hossa. Wprawdzie o planach zagospodarowania tego obszaru mówiło się już ponad rok temu, jednak dopiero kilka dni temu oficjalnie zaprezentowano nową inwestycję.

Wcześniej zapowiadane Apartamenty na Żniwnej zostały zastąpione przez Apartamenty Altoria. Nowa koncepcja zakłada budowę trzech trzypiętrowych budynków, połączonych wewnętrznym dziedzińcem. W ramach inwestycji powstanie także sala fitness. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie portier. W niektórych mieszkaniach można zamontować kominki. Przewidziano również dwupoziomowe mieszkania z antresolą oraz mieszkania, w których można wydzielić część usługową z oddzielnym wejściem na parterze.

Inwestycja powinna ruszyć jesienią tego roku. Budynki realizowane będą etapowo. Ceny mieszkań wynoszą od ok. 265 tys. zł (za 45 m kw.) do 897 tys. zł (za pięciopokojowe mieszkanie o pow. 137 m kw.)

Opinie (42)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Mały Kack

  • Ulica Krośnieńska, gdzie powstać ma inwestycja...

   5 odpowiedzi
  • Complement powstaje w rozbudowanej w ostatnich...

   3 odpowiedzi
  • Altoria Apartamenty to inwestycja zlokalizowana...

   37 odpowiedzi
  • Kiedy będzie otwarcie Biedronki w Gdyni Mały...

   1 odpowiedzi
  • Inwestycja powstaje w dzielnicy Mały Kack,...

   5 odpowiedzi
  • Wiem, że ocena wysoka, ale w naszym wypadku...

   1 odpowiedzi
  • Budynek powstaje w sąsiedztwie dzielnic Orłowo...

  • Zachowanie Inpro w sytuacji kilkumiesięcznego...

   2 odpowiedzi