Mały Kack

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Mały Kack

Wiadomości

stat

50 tys. gdynian bez ciepła. Ma wrócić rano

Awarie sieci ciepłowniczej w Gdyni mogą zdarzać się coraz częściej tam, gdzie rury nie były nigdy modernizowane.
Awarie sieci ciepłowniczej w Gdyni mogą zdarzać się coraz częściej tam, gdzie rury nie były nigdy modernizowane. fot. archiwum OPEC

Nawet 50 tys. gdynian pozostaje przez cały dzień bez ciepłej wody i ogrzewania. Ciepło ma wrócić do domów i mieszkań w czwartek rano, ale mieszkańcom cierpliwość związana z coraz częstszymi awariami skończyła się już dawno.Jak traktujesz awarie ciepła?

rozumiem, że mogą się zdarzać, nie robię z tego powodu problemu 18%
to zależy, ile trwają, jak często i jak wygląda powiadamianie o pracach 40%
uważam, że to skandal i zawsze jestem z tego powodu niezadowolony(a) 42%
zakończona Łącznie głosów: 478
Kłopoty dotyczą mieszkańców kilku dzielnic: Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka, Mały Kack, Wielki Kack, Karwiny, Dąbrowa. To razem nawet 50 tys. osób, które od godzin porannych muszą kąpać się w zimnej wodzie, nie mogąc skorzystać z kaloryferów. Ciepło nie dociera też do żłobków, przedszkoli i szkół.

Mieszkańcy: ciągle awarie

- Problem jest cykliczny (3 awarie w ciągu niecałych 2 miesięcy, z częstotliwością 2-3 tygodnie). Nie rozumiem, dlaczego do nich dochodzi, skoro OPEC chwali się modernizacją sieci i nowinkami technicznymi. Niby pojawiają się ogłoszenia, ale co one dają, skoro w mieszkaniu jest zimno - wyjaśnia pan Marek dodając, że niedogodności urastają do rangi problemu, zwłaszcza gdy w domu jest małe dziecko.
O ostatniej awarii pisaliśmy niecałe dwa tygodnie temu. Ciepło nie docierało wtedy przez prawie cały dzień na Dąbrowę, Karwiny i Fikakowo. Nerwy potęgował fakt, że to trzecia awaria w tym okresie grzewczym, która dotknęła mieszkańców tychże dzielnic. Przedstawiciele OPEC-u zapewniali, że robią zawsze wszystko, by awarie jak najszybciej usuwać.

Tym razem powodem przerw w dostawie ciepła jest kłopot z siecią ciepłowniczą w obrębie ul. Hodowlanej zobacz na mapie Gdynina Witominie. Awarię próbowano zlokalizować od zeszłego tygodnia, ale dopiero w ostatnich dniach udało się dotrzeć do źródła problemu i później - po uzyskaniu formalnego potwierdzenia możliwości działania - rozpocząć prace. Ciepło ma wrócić w czwartek rano.

- To sieci, które powstawały razem z osiedlem, a więc mogą mieć nawet 50 lat i nie były od tego czasu modernizowane, więc niestety takie sytuacje mogą się powtarzać coraz częściej - mówi nam jeden z pracowników OPEC.
OPEC: chcemy dalej modernizować

Odcinka, gdzie pracują robotnicy nie objęła zakończona ostatnio termomodernizacja, która trwała 3 lata, ani zeszłoroczne prace, które na dwa tygodnie w wakacje pozbawiły ciepła podobną do obecnej liczbę osób. Były one prowadzone głównie przy obwodnicy.

Oficjalnie przedstawiciele firmy zapewniają, że kolejne inwestycje to kwestia czasu, apelując o cierpliwość.

- W przyszłości liczymy po raz kolejny na wsparcie unijne, tym razem w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na razie nie ma w sprawie żadnych konkretów. Pewne jest, że chcemy inwestować także w budowę nowej sieci przesyłowej - zapowiadał podczas podsumowania projektu termomodernizacji Andrzej Mikołajski, dyrektor ds. inwestycji OPEC.

Opinie (102) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Mały Kack

Zdjęcia dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe wiadomości z dzielnicy Mały Kack

  Pozostałe newsy

  Forum dzielnicy Mały Kack

  • Ulica Krośnieńska, gdzie powstać ma inwestycja...

   5 odpowiedzi
  • Complement powstaje w rozbudowanej w ostatnich...

   3 odpowiedzi
  • Altoria Apartamenty to inwestycja zlokalizowana...

   37 odpowiedzi
  • Kiedy będzie otwarcie Biedronki w Gdyni Mały...

   1 odpowiedzi
  • Inwestycja powstaje w dzielnicy Mały Kack,...

   5 odpowiedzi
  • Wiem, że ocena wysoka, ale w naszym wypadku...

   1 odpowiedzi
  • Budynek powstaje w sąsiedztwie dzielnic Orłowo...

  • Zachowanie Inpro w sytuacji kilkumiesięcznego...

   2 odpowiedzi